Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 rzeczy, które należy wykonywać każdego dnia, by być zdrowym facetem

122 220  
304   45  
Lista powstała na podstawie wniosków naukowców publikowanych w ostatnich latach. Stosując się do tych zaleceń, osiągniesz szczęście, długowieczność oraz sukces. I pozostaje mieć nadzieję, że nie są to wnioski brytyjskich naukowców.

#1. Graj w gry wideo

W latach 90. amerykański neurolog Richard Hayer zaobserwował pogrubienie kory mózgowej u osób grających w Tetrisa. Później nauka potwierdziła, że grając w gry, potrzebna jest szybka reakcja. A to aktywuje przekazywanie impulsów między komórkami mózgowymi i ma korzystny wpływ na cały mózg, który funkcjonuje sprawniej.

#2. Ćwiczenie mięśni intymnych


Naukowcy z Bristolu twierdzą, że mięśnie pachwinowe mogą i powinny być wyćwiczone - jeśli nie staniesz się dzięki temu ogierem w łóżku, to w przyszłości unikniesz zawstydzenia w związku ze zwiędłym Wackiem. Jak to się ma w praktyce? 40% mężczyzn, których poddano badaniom, pozbyło się zaburzeń erekcji już po 3-6 miesiącach regularnych ćwiczeń.

#3. Uścisk dłoni


Uścisk dłoni to pozytywny gest, który otwiera drogę do otwartej komunikacji. W roku 2012 przeprowadzono badania na Uniwersytecie Illinois. Okazało się, że uścisk dłoni aktywuje jądro półleżące, które jest częścią układu nagrody człowieka i odpowiada za tworzenie przyjemności i śmiechu.

#4. Noś coś czerwonego


Czemu boisz się czerwieni? Obawiasz się spotkania z bykiem? Raczej ci to nie grozi, za to będziesz działał jak magnes na kobiety, obiecują brytyjscy (a nie mówiłem?), niemieccy, chińscy i amerykańscy naukowcy po wspólnych badaniach przeprowadzonych w 2010 roku. Od czasów starożytnych czerwony kolor symbolizuje wysoki status społeczny i wskazuje na męskość - innymi słowy, działa ekscytująco.

#5. Pielęgnacja zarostu/brodyOwłosienie na twarzy jest seksowne, ponieważ jest naturalnym wskaźnikiem męskości, mówią naukowcy z Australijskiego Uniwersytetu w Nowej Południowej Walii, opierając się na opinii kobiet. Uczestniczki badania z 2013 r. nazwały mężczyzn z bujnym wąsem najbardziej atrakcyjnymi, a wśród brodatych mężczyzn dostrzegły potencjał na ojca swoich dzieci i dobre zdrowie. Gładko ogoleni nie mieli żadnych szczególnych względów. Więc panowie - maszynki w kąt i do Australii.

#6. Więcej rozrywek


Pracujący sumiennie powiedzą, że zmniejszy się wydajność i wzrośnie ogólna liczba opierdalaczy, ale naukowcy są innego zdania. Szybki pasjansik w pracy zwiększy twoją produktywność. Dr Alejando Lleras z University of Illinois przeprowadził eksperyment, który udowodnił, że ludzie, którzy robili częste krótkie przerwy, wykonali szybciej i lepiej swoją pracę niż ci, którzy stale się nad nią skupiali. Tak więc jeśli zobaczysz panią za biurkiem, a na ekranie komputera będzie pasjans, to wiedz, że to tytan pracy, a nie opierdzielacz. A nie, sorry, miało być o mężczyznach.

#7. Nie wymiguj się od obowiązków domowych, szczególnie jak masz córkę!


Po pierwsze, mężczyznom zaangażowanym w życie domowe kobiety dają więcej seksu. Po drugie, tworzą lepszą przyszłość dla swoich córek. Zgodnie z badaniem kanadyjskich naukowców z 2014 r. córki obserwujące zdrową, wzajemną pomoc w rodzinie są odważniejsze, osiągają sukcesy zawodowe i nie ryzykują, że zamienią się w domowe niewolnice, których miejsce jest tylko przy garach, a sznur, którymi są związane, sięga maksimum do sypialni.

#8. Zjedz zdrowe śniadanie


Jajka, jogurt, mleko, orzechy - tak mówią naukowcy. Lekarz dietetyk Donald Layman zaleca spożywanie porcji białka o wadze 30 gramów każdego ranka na śniadanie. Białko reguluje poziom cukru we krwi, a także spowoduje, że zniknie uczucie głodu, przez które tak chętnie podjadasz sobie przed obiadem rogaliki, ciastka i inne łakocie.

#9. Weź zimny prysznic


Zimno przyspiesza wytwarzanie endorfin (hormonów szczęścia), uwalnia norepinefrynę (hormon wesołości) i wysyła cały szereg elektrycznych impulsów do mózgu z zakończeń nerwowych. Nic dziwnego, że zimny prysznic został uznany za doskonały środek przeciw depresji i jest teraz zalecany jako idealny początek dnia. Badania nad zbawiennym działaniem zimnego prysznica przeprowadzono w 2008 roku.

#10. Codzienny orgazm


Dobra, dobra, nikt nie nalega na codzienny seks, byłoby to zbyt niegrzeczne wobec kobiety, z którą jesteś, albo pogrążające dla twojego portfela, jak kobiety obecnie nie masz, ale fakt, że regularny wytrysk jest dobry dla zdrowia jest faktem. W 2015 roku American Association of Urology przedstawiło wyniki 18-letniego badania: okazało się, że mężczyźni, którzy doświadczają 21 lub więcej orgazmów na miesiąc, zmniejszają ryzyko raka prostaty o 20%. Według jednej z teorii działanie przeciwnowotworowe wywiera hormon miłości, czyli oksytocyna, i hormon młodzieżowy, czyli DHEA, którego uwalnianie następuje podczas orgazmu. Według innej teorii regularny wytrysk oczyszcza kanały i komórki z czynników rakotwórczych. W każdym razie naukowcy zalecają marszczyć Freda praktycznie codziennie. I wcale przez to nie rosną włosy między palcami i się nie ślepnie, a przeciwnie - dzięki temu facet będzie zdrowszy.

Zobacz też: zdjęcia, które mówią więcej niż tysiąc słów

28

Oglądany: 122220x | Komentarzy: 45 | Okejek: 304 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.12

30.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało